ZLATA MAŠA V ZGORNJI KUNGOTI

V nedeljo, 5. 7. 2020, ob 14.00 smo v naši župniji obhajali slovesnost zlate maše  župnika Cirila Kocbeka, ki je med nami že 44 let.  Nanjo smo se pripravljali z devetdnevnico. Farani smo mu želeli pripraviti res lepo slavje, kolikor je dopuščala korona. S transparentom, z venci okrašena cerkev, s cvetličnimi aranžmaji, župnijskim listom, praznično omarico  in duhovnim šopkom molitev zanj smo pričakali ta veliki dan. Slovesnost je naznanila Kungoška plehmuzika, pevci so z mogočno pesmijo Zlatomašnik bod pozdravljen pospremili slavljenca in duhovnike v cerkev. V nagovoru pri tej zahvalni maši za 50 let v duhovniški službi je škofijski kancler Janez Lesnika podal na kratko slavljenčevo življenjsko pot, se spominjal sv. bratov Cirila in Metoda (ta dan je župnik imel tudi god) in izrazil hvaležnost za njegov "Tukaj sem", za prijaznost in človeško  toplino, ki odseva v vseh njegovih odnosih. Ob koncu so se gospodu Cirilu zahvalili župljani obeh kungoških  župnij, ministrantje in mladi, ŽPS, ključarji in pevci s pesmijo, napisano prav zanj za ta dan. Piko na i je dodal še dekan Igor Novak. Na spominski podobici, ki smo jo dobili pri ofru, je njegovo novomašno geslo Križ, naše edino upanje (vitraž v cerkvi!). V zahvali je spomnil, kako je le z Božjo pomočjo zmogel skozi vse križe svojega življenja in povabil mlade, naj se odločajo za dobro v korist ljudem. Slovesnost so spremljali pevci iz Zg. in Sp. Kungote z organistko Andrejo, Ave Marijo sta zaigrali Karina in Hermina Matjašič, začetek in konec slovesnosti je pospremila Kungoška plehmuzika. Na družabno srečanje smo bili povabljeni vsi, a smo se vseeno držali omejitev, ki jih je povzročila korona. Zahvala vsem, ki ste kakor koli prispevali, da je bila slovesnost lepa. Zlatomašniku pa:  Naj Vam bo vselej dana tolažba Njega, ki mu pripadate in se Vas veseli vsak trenutek in naj Vas poživlja obilen božji blagoslov.