Romanje v Rim in Assisi

Župnija Gornja sv. Kungota je bila organizatorica štiridnevnega romanja v Assisi in Rim. Pod okriljem Aritoursa se ga je od 11. do 15. aprila udeležilo 47 romarjev iz različnih župnij. Odlično ga je vodil Tadej Jakopič, duhovni vodja je bil župnik Ciril Kocbek, za petje zadolžen pa Mitja Waldhuber. Prvi dan so se ustavili v Assisiju in obiskali vse poti sv. Frančiška Asiškega in sv. Klare in se z mašo v baziliki zahvalili za vero. Drugi dan zjutraj so nadaljevali v Rim, kjer so ostali dva dni. Med najlepše dogodke med vsemi zanimivimi omenjajo mašo v cerkvi sv. Petra, srečanje z veleposlanikom g. Rebernikom, obisk Centra Aletti in nedeljski papežev blagoslov na Trgu sv. Petra. To ni bil izlet, ampak duhovna obnova ob spomenikih naše vere.

A. Horvat