Praznovanje v Zg. Kungoti

Na 1. postno nedeljo smo v župniji Gornja sv. Kungota praznovali farni praznik v počastitev naše zavetnice sv. Kunigunde. Nanj smo se pripravljali z molitvijo, češčenjem in sv. mašami. Slovesno bogoslužje je vodil nadškof Alojzij Cvikl ob somaševanju tajnika Jureta Sojča in domačega župnika Cirila Kocbeka. Ob evangeliju je spregovoril o Jezusovih in naših skušnjavah, na katere pa postni čas daje tri rešitve: molitev, odpoved in dobra dela. Vse tri vodijo k drugemu in k Bogu, v odnose. Ana Dračina je z zborom lepo povzdignila slovesnost. Po maši je bilo ob lepem spomladanskem dnevu prijetno druženje na cerkvenem dvorišču. V petek je bil nadškof ponovno cel dan med nami, ko se je srečal posamezno z vsemi skupinami v župniji, se pogovoril o njihovem delu, izzivih in predlogih za nadaljnje delo.