Berači ljubezni, miru in lepote

Župljani Zgornje in Spodnje Kungote ter še iz nekaterih drugih župnij smo z župnikom Cirilom Kocbekom 26. oktobra poromali k Mariji v Međugorje. Vsak od nas je v srcu nosil prošnje k nebeški Materi, želje po srčnem miru, spreobrnjenju, po božji bližini na tem svetem kraju. Kljub zelo slabi vremenski napovedi smo se že prvi dan v soncu s premišljevanjem križevega pota povzpeli na Križevac in se zvečer udeležili maše na prostem. Še drugi dan smo v lepem vremenu, kar se nam je zdel pravi blagoslov, polnili duše z molitvijo v cerkvi ali okolici in poromali na Podbrdo. Impresivno je, kako je lahko toliko ljudi na poti in ob Marijinem kipu v popolni tišini in zbranosti. Za kratek čas smo si ogledali še etno vas Herceg v bližini Međugorja in se udeležili večerne maše in češčenja evharistije. Tretji dan, v nedeljo, je po maši vsak zase še dopolnil, kar je manjkalo v njegovem odnosu do svetega. Veliko podpore in tolažbe smo bili deležni in tako bomo lažje hodili v svoj Jeruzalem. Ko smo po kosilu sedli v avtobus, nas pa je dež spremljal do Maribora, a kljub temu je bilo lepo.

Fotografija Tjaša Ketiš