Romanje na Dolenjsko

13. maja, na 100. obletnico prikazanj fatimske Marije, so se župljani iz Zgornje in Spodnje Kungote z dvema avtobusoma odpravili na romanje k Mariji Vnebovzeti v Novo Štifto na Dolenjskem, za katero skrbijo bratje frančiškani. Romarji so ves dan preživeli ob spominih, molitvi in pesmi na fatimske  dogodke in se tako pridružili želji Cerkve, da bi poživili osebno vero po Marijinem vzgledu in naročilu iz Fatime. Pri maši je pel zbor iz obeh župnij z Melito Verlič, saj je bilo to tudi obenem romanje cerkvenih pevcev. Mašo je daroval župnik obeh župnij in častni dekan Ciril Kocbek. Spoznali so zgodovino baročnega romarskega svetišča na Travni gori  iz 17. stol., arhitekturo, rezbarije, svete stopnice, zanimive odprte lope. Večernice s petimi  litanijami Matere Božje so opravili v cerkvi sv. Cirila in Metoda v Škofljici, kjer jih je še posebej lepo nagovoril tamkajšnji župnik g. Tominc. Hvaležnost za bogat dan, duhovno osvežitev in spodbudo so župljani na poti proti domu izražali z dobro voljo in pesmijo, ki jih je še bolj povezala med seboj.