Spodnja Kungota

V nedeljo, 10. junija, je bila v župniji Spodnja Kungota, v naselju Gradiška, slovesna otvoritev in blagoslovitev kapele sv. Antona Padovanskega. Na tem mestu je s konca 19. stol. sicer že stala kapela, a je bila že  tako dotrajana, da so jo 2016. podrli in po originalnih načrtih in z njenim materialom naredili novo. Dela je izvajal režijski obrat Občine Kungota, veliko pa so postorili prostovoljci – oltar, vrata, oplesk, notranja oprema, poslikava. Župan Igor Stropnik se je zahvalil izvajalcem za 1500 delovnih ur, župnik Ciril Kocbek pa vsem, ki so kakor koli pomagali pri izpolnitvi tega dela. Skupaj sta prerezala vrvico. Slovesnost je obogatila Kungoška pihalna godba ter cerkveni pevski zbor s pesmijo in petimi litanijami Matere Božje. Družabno srečanje  je prijetno poživil novi zvon v kapelici. V sredo, na god sv. Antona Padovanskega, je bila ob njej maša za preminulega krajana, ki si je prvi prizadeval za njeno oživitev. Mimo nje vodi Jakobova pot in Pot po Svečinskih goricah.