Blagoslov križa

Že nekaj časa smo iz vasi opazovali ponoči razsvetljen križ ob cerkvi. Na tiho nedeljo, ko sta praznovala 80 let življenja dolgoletni ključar Rudi Ketiš, pobudnik za njegovo postavitev, in Katica Vrhovec ter zlato poroko zakonca Točaj (dovolj za veselje na ta dan), je po maši župnik Ciril Kocbek povabil vse župljane k blagoslovitvi tega znamenja našega odrešenja.

Zahvalil se je vsem, ki so kakor koli bili udeleženi pri izvedbi in postavitvi. To so bili v prvi vrsti Rudi, nato Ludvik Maček, Janko Valdhuber, Marjan Denk, Jože Šteflič, Darko Lešnik in Bogdan Požgan. Križ je visok  6 m,  obdelan les, z led svetilkami  z možnostjo obračanja v vse smeri. Naj bo vabilo iz psalma te nedelje: Vrni mi veselje nad svojim odrešenjem, duha velikodušnosti v meni utrdi.

Slovesnost je obogatil cerkveni zbor s pesmima Kraljevo znamnje in Angeli živijo. To je bila spet priložnost za druženje po maši, povezovanje in blagoslov kraja.

Fotografija Kristina Vračko