ROMANJE V MEDŽUGORJE

V petek, 25. oktobra, so se romarji iz Zgornje in Spodnje Kungote s svojim župnikom Cirilom Kocbekom podali v Medžugorje. Takoj po prihodu so se podali na pot rožnega venca, na Crnico – kraj Marijinega prikazovanja, kjer je vsak Gospe izročil svoje prošnje, skrbi in zahvale za njeno pomoč in varstvo. V sobotnem jutru so po postajah križevega pota na Križevac prehodili tudi svojo pot križa. Za marsikoga je bila po zglajenem kamenju pravi »križev pot« že pot sama. Maša narodov zvečer je bila močno doživetje vere in ljubezni do božjih skrivnosti. Tretji dan je po slovenski maši še vsak zase doživel bližino božje Matere. Vračali so se proti Vepricu in se v "lurški" votlini zahvalili za vse duhovne darove teh dni. S pesmijo, zahvalami za bogato doživetje so  se vračali domov.