13. Oratorij

13. oratorij v Zgornji Kungoti z delovnim naslovom Dotik nebes je potekal od 29. junija do 2. julija. Vodili sta ga Marjana Pleteršek Lahovnik in Dominika Dolenc z animatorji in ob asistenci župnika Cirila. Pred začetkom so si želeli, da bi se jih nebesa po Mariji resnično dotaknila in se v vseh prebudila želja, da bi nekoč prišli v družbo Jezusa, Matere in svetnikov. Verjamejo, da jim je to vsaj malo uspelo. Animatorji so se vsako jutro zbrali pri maši in prosili blagoslova zase in za otroke. Po dvigu zastave ob devetih so vsi v cerkvi molili z otroki za otroke. Po odigranih prizorih iz Marijinega življenja in katehezi so izluščili sporočilo za svoje življenje. Spoznavali so Marijina svetišča in tudi sami poromali po skupinah z Marijo do domačije Harc na sosednjem hribu. Spotoma so morali opraviti različne naloge, na cilju pa so vsi skupaj obhajali sveto mašo v naravi, kar je bilo za večino otrok edinstveno doživetje. O maši in poklicanosti  vsakega človeka je doživeto spregovorila s. Štefka Klemen in vsakega posebej blagoslovila.  V delavnicah pa so spretni prstki izdelovali rožne vence in rože za Marijo. Eno popoldne jim je polepšal čarovnik Albin in tudi zdrave zabave, plesa, iger, posebej iger z vodo ni manjkalo. V nedeljo so s hvaležnostjo sodelovali pri maši in preživeli čudovit popoldan na pikniku pri Harcu.