Revija dekanijskih pevskih zborov

V starodavni cerkvi Marije Vnebovzete v Jarenini je bila 3. februarja dekanijska revija cerkvenih pevskih zborov. Mašo je ob somaševanju še petih duhovnikov daroval dekan Igor Novak. V nagovoru je poudaril, da petje in molitev najbolj povezujeta ljudi, da petje pri maši ni nastop, ampak molitev, da bi lažje vstopili v skrivnost. Zahvalil se je pevcem za njihovo vzvišeno poslanstvo, saj so prvi duhovnikovi sodelavci. "Naj bo kor sveti prostor, posebna priložnost za druženje z Bogom. Hvala, da se trudite peti Bogu v čast in tako tudi nas opogumljate. Uglasimo se na isto intonacijo ljubezni, sočutja in vere." Po Blaževem blagoslovu je vsak zbor zapel po dve pesmi: vokalni skupini Četrtinke  in Mavrica iz Jarenine, zbor iz Pernice pod vodstvom Barbare Gajšek, iz Šentilja z Evo Goričanec , iz Jakoba s Stankom Roškerjem, iz Svečine s Saro Kren, iz Kungote z Melito Verlič in iz Jarenine z Barbaro Lešnik , ki je tudi vodila združene zbore med mašo. Z umetniško besedo je program povezoval Janez Turinek. Večer je izzvenel v zahvalo vsem pevcem in duhovnikom, da so skupaj slavili Boga.

Fotografija Marjana Lahovnik