ZGORNJA KUNGOTA – ŽUPNIJSKI PRAZNIK

V nedeljo, 3. marca, smo v župniji Gornja sv. Kungota praznovali župnijski praznik. Župljani že dobro poznamo življenje in duhovnost naše farne zavetnice sv. Kunigunde in jo prosimo milosti zase in za župnijo. Njeno svetniško življenje je dragocen biser, ki nas vabi, da bi tudi mi tako pogumno v veri stopali v življenje. Slovesno sv. mašo je daroval gospod Danijel Lasbaher. Nagovoril je tudi letošnje birmance, ki so se pri  tej daritvi predstavili župnijskemu občestvu. "Nikoli si ne dovolite, da bi vam svet vzel čas za Boga. On je večnost, stalnica v našem življenju. V življenju se toliko navezujte z Bogom, da boste hoteli priti k maši." Ne samo birmanci tudi vsi drugi smo pozorno prisluhnili njegovim besedam. Zaželel nam je lep družinski praznik in naj sv. Kunigunda izprosi blagoslov za naše družine. Mašo je spremljal zbor sv. Kunigunde z organistko Ano Dračina. V toplem pomladnem dnevu so se farani še dolgo družili na župnijskem dvorišču. Župnik  Ciril pa je zatem povabil županjo, ravnateljico, člane ŽPS in ključarje ter dekanijske duhovnike še na druženje v učilnico.

Foto: Kristina Vračko