Romanje v Prekmurje

V soboto, 24. 8., so se romarji iz Zgornje in Spodnje Kungote  podali v Prekmurje. Želeli so zaznamovati pomembne datume, posebej še 100-letnico priključitve matični domovini. Že na avtobusu jim je župnik Ciril Kocbek razložil težko zgodovino Prekmurcev in jim prebral  pridigo škofa Štumpfa na slovesnosti v Beltincih. Prvi postanek je bil v Odrancih, kjer jih je župnik  Kozar vodil po cerkvi sv. Trojice in skozi življenje svetniškega kandidata Alojzija Kozarja. Cilj njihovega romanja je bila Gornja Bistrica, prva cerkev posvečena bl. A. M. Slomšku in kjer bo letos osrednja slovesnost ob Slomškovi nedelji.  Pri maši so se priporočili  njegovemu varstvu. V župnijski dom v Črenšovcih jih je sprejel župnik Zoran Car in jim spregovoril tudi o božjem služabniku Danijelu Halasu. V lendavski cerkvi jih je sprejel Martin Dolamič, ki jih je s svojimi prigodami v dvojezični župniji prijetno razvedril. Po razgledu z Vinariuma so se poslovili s prekmurskih ravnic.