Kungoška nedelja, 4. 3. 2018

V obeh župnijah, ki sta posvečeni farni zavetnici sv. Kunigundi, smo praznovali "farno žegnanje". Sv. mašo je ob župniku Cirilu daroval njegov sošolec s fakultete upokojeni ljubljanski nadškof msgr. Alojzij Uran. Zelo lepo je bilo, slovesno, prisrčno, z veliko petja. Zelo nagovorljiva pridiga o desetih Božjih zapovedih. Če ne upoštevamo prvih treh: verovati v Boga, spoštovati Gospodov dan, priti k maši in ne preklinjati, bomo hitro opustili tudi druge zapovedi in zato je naša družba takšna, kot je. Bog pa nas z veliko ljubezni vabi v svoj objem, v svojo tolažbo in upanje. Sv. Kunigunda naj nam izprosi to milost. Pel je cerkveni zbor in pel je g. Uran. Po župnikovi čestitki za 25 let škofovske službe mu je zbor zapel pesem Bog bo skrbel za te. In g. Uran v zahvalo zboru odlomek iz Hadlovega Mesija. Sledilo je druženje ob pecivu in kuhančku.