Od cerkve do cerkve

V petek, 28. avgusta, smo romarji iz Zgornje in Spodnje Kungote z župnikom Cirilom romali po Slovenskih goricah. Najprej smo obiskali cerkev Marije Snežne na Zgornji Velki, kjer nas je prijazno sprejel župnik Boštjan Lenart, nam razložil zgodovino te romarske cerkve in nas pogostil s kavico. Pobožali smo še njegovega oslička in se po skupnem fotografiranju odpeljali na naslednji hrib k Sv. Ani in žpk Antonu Frasu, kjer smo imeli mašo  in čas za razglede. Po dobrem kosilu v gostišču Marko smo prispeli v Apače, kjer nas je sprejel župnik Janez Ferencek in nam tudi poleg cerkve pokazal še svoj hobi – perutnino. V cerkvi v Gornji Radgoni, kjer je obhajal g. Ciril 29. junija 50 let duhovništva, nas je pozdravila Lizika Lesjak. Povsod smo nekaj zmolili in nekaj zapeli in bili tako ves dan v božji prisotnosti. Litanije sv. Roka smo opravili pri križu v Rodmošcih in bili nato povabljeni na župnikov dom, kjer so nas dobro pogostili njegovi domači. Krasen dan za druženje, zbližanje, povezovanje je bil. Bogu hvala.

A. H.